Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Białogóra

Białogóra to miejscowość letniskowa położona w Nadmorskim Parku Krajobrazowym, na skraju Wierzchucińskich Błot, między Karwią i Łebą, około półtora kilometra od brzegu morskiego. Od piaszczystego brzegu morza oddziela ją pas lasu sosnowego o szerokości ok osiemset metrów, a dwa i pół kilometra na wschód znajduje się zalesiona wydma, od niej wieś wzięła nazwę.

Na początku XX wieku Białogóra zaczęła pełnić funkcję letniska nadmorskiego oferując noclegi nad morzem. Pomogła w tym zapewne szeroka, piaszczysta, nieprzepełniona plaża. W dzisiejszych czasach z wioski prowadzi na nią wygodna szosa wśród lasu, którą można przebyć pieszo albo skorzystać z miejscowych bryczek. Ostatni odcinek dojścia na plażę wiedzie po wykonanym z drewna chodniku. Sama plaża w sezonie letnim jest monitorowana przez ratowników, znajduje się na niej też zjeżdżalnia wodna.
Turyści którzy uwielbiają w wakacje pojeździć rowerem, nie będą zawiedzeni. Jest w tej okolicy sporo ścieżek i szlaków rowerowych, którymi można wybrać się na wycieczkę po sąsiedztwie. Rower można również wypożyczyć w jednej z wypożyczalni.
W sąsiedztwie miejscowości Białogóra leżą również rezerwaty przyrody – przykładowo „Białogóra” – chroniący las bagienny a także wydmy z borem bażynowym. To także miejsce lęgowe żurawi, z palety flory można w tym miejscu spotkać: trzy typy rosiczki, wrzosiec bagienny lub woskownicę europejską. Drugi rezerwat to „Rezerwat Babnica” – to fragment lasu dębowo – bukowego porastający wyniesienie wydmy, ze starym – stu czterdziesto letnim drzewostanem.
Jeśli posiadają Państwo dzieci i chcą odpocząć od gwaru miasta to Białogóra będzie idealnym miejscem. Znajduje się tutaj też stadnina koni, a baza turystyczna jest dobrze rozwinięta oraz przystosowana do potencjału finansowego turystów.
Będąc w Białogórze warto wpaść do pobliskich znanych kurortów jak Łeba – ok 25 km na zachód i skorzystać z okazji i zajrzeć do Słowińskiego Parku Narodowego, w kierunku wschodnim, po pokonaniu jedynie 20 – 30 km trafią Państwo do Karwi, Jastrzębiej Góry z jej latarnią morską w Rozewiu, lub Władysławowa. A odrobinę dalej zapoczątkowuje się popularna Mierzeja Helska ze znanymi miejscowościami letniskowymi: Chałupy, Kuźnica, do samego Helu.

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim