Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Dźwirzyno

Dźwirzyno

Niedaleko (około 12 km) sporego miasta tej części wybrzeża – Kołobrzegu znajduje się miejscowość rybacka a jednocześnie miejscowość urlopowa Dźwirzyno. Dźwirzyno leży jednocześnie nad Bałtykiem oraz jeziorem Resko Przymorskie.

Miejscowość leży wzdłuż drogi łączącej Mrzeżyno z Kołobrzegiem, która w Dźwirzynie nazywa się ulicą Wyzwolenia. Przy tej trasie rośnie 16 leciwych, ponad 250-letnich dębów szypułkowych – pomników natury. Ościenne jezioro łączy się z Bałtykiem przez Kanał Resko. W XV w. jezioro Resko miało wylot w okolicach współczesnego Mrzeżyna – w Regoujściu. Działał tam dynamicznie port i obawiający się rywalizacji Kołobrzescy mieszczanie zagrodzili go, zatapiając u jego wejścia statki z kamieniami. Mieszkańcy Trzebiatowa w okolicy dzisiejszego Mrzeżyna wykopali kanał budując nowe ujście Redze. Natomiast kanał Resko zaistniał dzięki przerwaniu przez sztormowe wody morza mierzei oddzielającej jezioro Resko od morza. Dzięki temu powstać mógł port. Współcześnie w Dźwirzynie działa port rybacki.
W XIX w., z racji rozkwitu komunikacji, do wsi rozpoczęli zjeżdżać pierwsi wczasowicze. Oczarowała ich piękna, o jasnym, drobnym piasku, dosyć szeroka plaża. Można na niej, oczywiście oprócz plażowania i kąpieli morskich, grać w siatkówkę plażową, a w wakacje odbywa się tutaj „Bieg ku słońcu” o puchar wójta Kołobrzegu. Ponad piaszczystym brzegiem można też przypatrywać się zmaganiom motolotniarzy. Plażę od wioski oddziela dosyć wysokie (do 16 metrów) pasmo wydm z lasem sosnowym.
Za to na wodach morza oraz jez. Resko można ćwiczyć coraz modniejszy w Polsce windsurfing. Resko to też miejsce dla uprawiania innych sportów wodnych oraz wędkarstwa.
Dźwirzyno posiada również status uzdrowiska – pomaga się tutaj w leczeniu schorzeń układu oddechowego i krążenia. Z biegiem lat popularniejsze stają się turnusy medyczne i duża ilość ośrodków urlopowych, pensjonatów i nawet domów gościnnych przygotowuje propozycję skierowaną do kuracjuszy.
Dźwirzyno rozporządza obfitą bazą noclegową, której oferty można odnaleźć tutaj: http://www.dzwirzyno.net.pl/noclegi/wszystkie. Składają się na nią przede wszystkim pensjonaty, domy gościnne, domki wakacyjne, ale nie brak także wygodnych apartamentów. Dźwirzyno to też miejsce, w którym urządzane są zielone szkoły, kolonie, dla dzieci.

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim