Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Kopań

Kopań

Kopań to nieduża wioska nadmorska, położona około trzy kilometry na wschód od Darłowa, na pagórku – od którego pochodzi słowiańska nazwa wioski oznaczająca wzgórze. Z osady roztacza się ładna panorama Bałtyku oraz okolicy.


Kopań niegdyś był wioską typowo rolną, aktualnie żywiołowo kształtuje się w nim turystyka – wznoszone są tu domy wypoczynkowe, pensjonaty, domki letniskowe (http://www.kopan.com.pl/noclegi/4/domki) i inne obiekty wypoczynkowe. Między najnowszymi obiektami noclegowymi można spotkać ciekawe przykłady zagród z XIX, a nawet XVIII stulecia.

Kopań jest nieco oddalony od brzegu – w prostej linii do plaży nadmorskiej jest w przybliżeniu półtora km. Jednakże odcinek ten można komfortowo przejść ewentualnie przejechać na rowerze – spokój, cisza, piękna, bogata przyroda i świeże powietrze czynią czynią taką 20-to minutową wędrówkę dużą przyjemnością, głównie dlatego że finałem jest wygodne, szerokie oraz piaszczyste zejście na piękną plażę. Plaża w letnisku nie jest nadto rozległa, ale z kolei piaszczysta, czysta oraz nieprzepełniona nawet latem! Otaczające ją małe wydmy porastające świerkowym lasem, który nasyca tutejsze powietrze żywicznym aromatem.

Atrakcją miejscowości jest też drugi akwen wodny – duże jezioro przybrzeżne noszące taką samą nazwę. Leży ono bliżej Kopania aniżeli brzeg morski – z grubsza 0,5-1 kilometra w kierunku wschodnim od wsi. Jezioro ulubili sobie przede wszystkim wędkarze (w jego wodach żyje niemało gatunków ryb) oraz entuzjaści sportów wodnych. W sezonie znajduje się na nim dużo rowerów wodnych, żaglówek i innych jednostek wodnych. Ze względu na sąsiedztwo morza, pogoda na jeziorze jest prawie stale taka jak na morzu – z tej przyczyny ciągły wiatr i fala, które nadzwyczaj pasują windsurferom. Również ich można notorycznie dojrzeć na jeziorze.

Właściwością kluczową Kopania jest przeważająca tu cisza i spokój – ani trochę nie przypomina on tłumnych kurortów nadmorskich, jednak bez problemu znajdziemy obiekty oferujące noclegi w Kopaniu.

Sympatycy wakacyjnych ciekawostek mogą z kolei zastać je w ościennym Darłowie. Na stronie: http://www.darlowo.com.pl znajdziesz informacje nie tylko o Darłowie ale także o Kopaniu.

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim