Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Mrzeżyno

Mrzeżyno

Mrzeżyno już od wieków średnich stanowiło port morski – handlowy i rybacki – dla okolicznego Trzebiatowa. Prawdopodobnie w okolicy współczesnego Mrzeżyna zlokalizowana była średniowieczna latarnia morska Regoujście. Miejscowy port rozwijał się tak energicznie, iż mieszczanie z Kołobrzegu, bojąc się jego supremacji w połowie XV w. zatopili u jego wejścia statki wypełnione kamieniami, aby go zatarasować.

Niemniej jednak mieszkańcy Trzebiatowa zdecydowali się odzyskać dostęp do Bałtyku i już rok po tym zdarzeniu przekopali nowe, krótsze połączenie rzeki Rega z morzem. Równocześnie zbudowano nowy port oraz wioskę – współczesne Mrzeżyno.
Do dziś z portu korzystają tutejsi rybacy. Niestety wejście do portu ma nieprawidłowy układ falochronów i tworzą się tutaj płycizny. Do portu mogą wchodzić jedynie jednostki pływające o zanurzeniu do 2 m. Funkcjonuje w tym miejscu też nabrzeże jachtowe, które zdoła pomieścić do 40 jednostek. Z portu można też wypłynąć na wycieczkę po Morzu Bałtyckim.
Mrzeżyno dosyć wcześnie rozpoczęło działalność wczasową. Pierwszy Dom Zdrojowy zaczął funkcjonować na początku XIX w., a w 1840 roku było to już znane nadbałtyckie kąpielisko. Dodatkowo w 1912 r. doprowadzono linię kolei wąskotorowej z Trzebiatowa – to także przyczyniło się do wzmożenia ruchu turystycznego. Do dzisiaj mnóstwo wczasowiczów wybierając noclegi nad morzem postanawia wybrać Mrzeżyno.
Mrzeżyńska piaszczysta plaża rozdzielona jest Regą na kąpielisko wschodnie i zachodnie. Na Mrzeżyno Wschód wiedzie pięć wejść – w tym aż dwa dostosowane dla niepełnosprawnych – za to na kąpielisko zachodnie można dotrzeć przy falochronie zachodnim. Władze miejscowości wyjątkowo dbają o czystość plaż skutkiem tego kąpielisko po wielokroć nobilitowane było certyfikatem Błękitna Flaga.
Mrzeżyno przedstawia się jako miejsce wakacyjnego wypoczynku skierowane głównie dla rodzin. Okoliczne lasy pobudzają do spacerów, jazdy na rowerze. Na rzece Rega odbywają się spływy kajakowe. W sezonie letnim działa tutaj wesołe miasteczko – ukochana atrakcja dzieci. Funkcjonuje tu dużo lokali gastronomicznych, a na bazę noclegową składają się przede wszystkim ośrodki wczasowe, pensjonaty, domy wczasowe oferujące kwatery oraz pokoje w Mrzeżynie. Znajdziemy tutaj też dużo campingów i pól namiotowych.
Więcej informacji o atrakcjach w Mrzeżynie, a także baza noclegowa Mrzeżyna na stronie: http://www.mrzezyno.net.pl

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim