Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Niechorze

Niechorze

Letnisko Niechorze leży między jeziorem Liwia Łuża a brzegami Bałtyku, przez wzgląd na swoje atrakcje jest chętnie odwiedzane przez urlopowiczów. Kąpielisko w tej miejscowości wczasowej działa od końca XIX w. Szeroka plaża z wyznaczonym kąpieliskiem o rozciągłości 300 m odgrodzona jest od wsi wysokim klifem.

Na klifie góruje nad otoczeniem druga pod względem wysokości – wysoka na 45 metrów – działająca od 1866 r. latarnia morska. Rozpoznawalny wybudowany z cegły budynek, będący bazą latarni, otacza kwadratową w przekroju podstawę wieży latarni później, przechodzącą w przekrój ośmiokątny. Wieża na wysokości trzydziestu sześciu metrów zwieńczona jest występem, który jest podstawą tarasu widokowego. By dotrzeć na niego, czeka nas wspinaczka aż po dwustu dziesięciu schodkach wewnątrz wieży, jednak widok z tarasu rekompensuje wykonany przez nas wysiłek. Światło z latarni dostrzegalne jest z dwudziestu mil morskich. Ponadto w Niechorzu ciągle można zastać zabytkowe domy i zagrody rolnicze z przełomu osiemnastego i dziewiętnastego wieku, a także XIX-wieczne kamienice.
Kolejnym miejscem historycznym w tej miejscowości jest umiejscowione w centrum miejscowości Muzeum Rybołówstwa otwarte dla zwiedzających w 1994 roku. Można w tym miejscu zobaczyć sprzęt rybacki, instrumenty nawigacyjne, łodzie, spreparowane ryby, dokumenty, archiwalne fotografie i wiele innych okazów pokazujących specyfikę zawodu rybaka. Charakterystyczne dla muzeum jest wejście do budynku, które prowadzi przez rozpołowioną łódź rybacką.
Niechorze, w szczególności dzieci, ale również dorosłych zapewne zainteresuje wizytą w Parku Miniatur Latarni Morskich. Tu, na jednym placu można przyjrzeć się wszystkim latarniom morskim naszego wybrzeża bardzo rzetelnie odwzorowane dziesięciokrotnie pomniejszone.
Leżące na południu Niechorza jezioro Liwia Łuża to od końca lat 50-tych ubiegłego stulecia rezerwat ornitologiczny zawierający jezioro oraz jego otoczenie. Jezioro jest bardzo płytkie, ponieważ jego średnia głębokość nie przekracza 1 m, z specyficzną roślinnością wynurzoną – wyspami z trzcin. Trzciny obrastają również pas przybrzeżny jeziora w szerokości do 60 m. Jezioro stanowi znakomite warunki do lęgu dzikiego łabędzia a także innych gatunków ptactwa błotno-wodnego.
Niechorze to też miejsce do wędrówek tak jak pieszych jak i rowerowych. Zlokalizowane w tej okolicy trasy dookoła jeziora i nowa wypożyczalnia rowerów – Rewal Bike System wspierają tę formę odpoczynku.Poprzez Niechorze przechodzi również linia zabytkowej, stale aktywnej, kolejki wąskotorowej z budynkiem dworca z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku. W sezonie wakacyjnym można skorzystać z wycieczki Ciuchcią Retro z zabytkowym parowozem.
Noclegi w Niechorzu (bogata ich oferta tu: http://www.niechorze.com.pl/noclegi/wszystkie) spełnią oczekiwania każdego turysty, proponując standard dostosowany do oczekiwań a także możliwości finansowych.

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim