Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Pogorzelica

Pogorzelica

W gminie Rewal, mniej więcej 8 km na wschód od Rewala między lasami sosnowo – świerkowymi znajduje się niewielka miejscowość urlopowa – Pogorzelica. W kierunku Zachodnim od Pogorzelicy leży Niechorze – miejscowości te oddziela kanał Liwka łączący jezioro Liwia Łuża z Morzem Bałtyckim.

Usytuowanie w oddaleniu od aglomeracji miejskich, wśród żywicznych iglastych lasów służy wypoczynkowi. Nie brak w tej okolicy ścieżek i szlaków turystycznych. Pogorzelica jest zatem znakomita na zielone szkoły, letnie kolonie dla dzieci i młodzieży oraz rodzinne wczasy. Od lat urządzane są tu obozy harcerskie pod namiotami.

We wsi Pogorzelica funkcjonuje również wiele ośrodków sanatoryjnych, SPA – gros z nich działa przez 12 miesięcy w roku. Wspomaga się tu leczenie chorób układu oddechowego, krążenia. Nie brak również inhalacji, zabiegów kriogenicznych, lub kąpieli borowinowych. Większość ośrodków przyjazna jest osobom niepełnosprawnym.

Z wycieczek – warto wybrać się, nawet piechotą, do latarni morskiej w sąsiadującym Niechorzu. Ceglany budynek, stanowiący podstawę latarni, znajduje się na klifie. Wysoka na 36 metrów wieża z początku ma kwadratowy przekrój, potem przekształca się w ośmiokątny. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania dla wczasowiczów, niestety, ze względu na swą popularność, w szczycie sezonu trzeba chwilę poczekać, żeby wejść na taras widokowy, za to widok z niego wynagradza poniesiony trud.

Plaża to najistotniejsza przyczyna przyjazdu do Pogorzelicy. Szeroka, piaszczysta plaża (www.pogorzelica.com.pl/atrakcje/1/plaza_w_pogorzelicy) z urwistym brzegiem. Aby dojść na plażę należy przebyć klif, w sezonie letnim wydzielane jest tutaj strzeżone kąpielisko o długości mniej więcej 100 metrów. Niewątpliwą atrakcją, szczególnie dla dzieci, jest przebiegająca tędy, czynna linia kolejki wąskotorowej z Gryfic do Niechorza. Latem kursuje skład w stylu retro ciągnięty przez lokomotywę parową na trasie Trzęsacz – Pogorzelica. Swoją drogą, można zobaczyć legendarne pozostałości kościoła w Trzęsaczu. W 2012 roku kolejka przechodziła rewitalizację i z nastaniem lata 2013 powita urlopowiczów jeszcze śliczniejsza.

Pogorzelica oferuje obfitą i rozmaitą bazą noclegową. Poza wspomnianymi poprzednio ośrodkami SPA oraz infrastrukturą kolonijną na noclegi w Pogorzelicy składają się jeszcze domki letniskowe, domy gościnne, kwatery prywatne oraz pokoje – www.pogorzelica.com.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim