Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Rewal

Rewal

Rewal to siedziba przymorskiej gminy na Zachodnim Pomorzu, równocześnie to jedno z najbardziej znanych polskich wczasowisk. Pierwsze adnotacje o miejscowości datują się na koniec czternastego wieku kiedy to działała w miejscowości oberża. Najwcześniejsi wypoczywający pokazali się w Rewalu w latach 30. dziewiętnastego wieku a w 1914 roku w Rewalu wypoczywało już powyżej 2000 urlopowiczów, głównie berlińczyków i sąsiedztwa.

Rewal zlokalizowane jest na wysokiej skarpie, a zasadnicze zejście na piaskową plażę prowadzi udostępnionymi w 2009 roku schodami z tarasem widokowym – ulubionym przez odwiedzających miejscem, specjalnie odwiedzanym o zachodzie słońca. Na plaży budzi ciekawość również przystań rybacka razem z kutrami rybackimi, na tle których letnicy niezmiernie często się fotografują. Opodal przystani rybackiej umieszczono Aleję Zakochanych wraz z ławeczką Julii i Romea i monument Rybaka.
Poprzez miejscowość wiedzie także działająca wciąż, zabytkowa Rewalska Kolej Wąskotorowa, w letnie weekendy warto wybrać się Ciuchcią Retro, ciągniętą przez parowóz z 1952 r., na wycieczkę do sąsiednich miejscowości. Gmina stawia w podobny sposób ogromny nacisk na aktywny odpoczynek. Rewal Bike System to sieć wypożyczalni rowerów, działająca w miejscowościach gminy Rewal, popierająca ekologiczny sposób transportu i zwiedzania najbliższej okolicy. Wyraźną mocną stroną tej wypożyczalni jest fakt, iż pojazdy można wypożyczyć w jednej miejscowości a oddać w całkiem innej. Do tego, za przewożenie roweru z Rewal Bike System nie pobiera opłat Rewalska Kolej.
Rewal to ludny kurort z dużą liczbą kafejek, kramów z pamiątkami, miejsc rozrywki, z wesołym miasteczkiem oraz dorożkami. To także miejscowe centrum kulturalne, zwłaszcza w okresie letnim. Z amfiteatru rozbrzmiewa muzyka bez mała przez cały sezon – ma miejsce w tej okolicy od 30 do 50 imprez artystycznych. Koncertowali tutaj na przykład Trubadurzy, Bajm, Kayah, Golec uOrkiestra, a także Goran Bregović lub The Animals. Wczasowisko zaprasza także na popisy kabaretów – występowali w tym miejscu Koń Polski, Rak, OTTO, Jerzy Kryszak (wykaz aktualnych imprez w Rewalu znajdziesz TUTAJ).
Noclegi w Rewalu – pełna oferta tutaj: http://www.rewal.com.pl/noclegi/wszystkie – to wieloraka propozycja dopasowana do możliwości finansowych oraz preferencji wczasowiczów. Znajdziemy tu pensjonaty, domy gościnne i wypoczynkowe, pokoje oraz kwatery oraz campingi oraz pola namiotowe.

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim