Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Trzęsacz

Trzęsacz

Trzęsacz to bodajże najbardziej rozpoznawalna miejscowość w przymorskiej gminie Rewal. Swą sławę zawdzięcza pozostałościom kościoła pobudowanego w średniowieczu. Kościół został postawiony ok 2 kilometrów od skarpy, z biegiem lat Bałtyk zabierał tymczasem brzeg i już w 1820 r. od urwiska kościół dzieliło jedynie trzynaście m. Bałtyk był nieposkromione i w 1901 r. załamywała się pierwsza, północna ściana kościoła.

Ostatnie zsuniecie wydarzyło się w 1994 r. zostawiając wyłącznie fragmenty ostatniej południowej ściany. Obecnie klifowy brzeg jest rzetelnie chroniony przed destrukcyjną aktywnością morza.

Po obejrzeniu pozostałości kościoła, warto swoje kroki skierować do neogotyckiego kościoła w środku miejscowości czy kompleksu pałacowo folwarcznego z II poł. osiemnastego wieku z ogromnym parkiem w którym są sędziwe lipy drobnolistne – monumenty przyrody.

Trzęsacz to oczywiście również uroki kąpieli morskich i plażowania – plaża jest strzeżona oraz piaszczysta z kolorowymi kamykami. Wprawdzie, na plażę, ze względu na wysoki klif, kierują strome schodki, jednak za to na ich przedłużeniu, usytuowano punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę otoczenia i pozostałości kościoła.

Następną ciekawostką Trzęsacza stanowi ciągnąca się tu, działająca linia kolejki wąskotorowej z Niechorza aż do Gryfic. W czasie wakacji można udać się na przejażdżkę wagonikami w stylu retro ciągniętym przez lokomotywę parową na trasie Trzęsacz – Pogorzelica – szczególnie pociechy będą zadowolone z tej wyprawy.

Jak już będziemy w Trzęsaczu warto udać się do pobliskiego ośrodka hippicznego. Można tu skorzystać z lekcji jeździectwa, czy też szlifować swe umiejętności hippiczne.

Rozpatrując opisywane powyżej ciekawostki wczasowiska należy zastanowić się czy nie warto udać się do Trzęsacza na wczasy. Noclegi w Trzęsaczu, tak jak w wielu morskich kurortach, to bogata propozycja zarówno pod względem finansowym tak jak i pod względem proponowanego standardu i luksusu.

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim