Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Borowice

Borowice w KarkonoszachBorowice, jak dużo miejscowości w sąsiedztwie, założył wygnaniec z Czech – XVII wiek to okres kontrreformacji i protestanci byli prześladowani. Założycielem Borowic był szwajcarski cieśla – Meertin Marksteiner w połowie XVII wieku. Borowice położone są w Dolinie Pięciu Potoków (Jodłówki, Granicznika, Modrzyka, Borówki i Jeleniego Potoku) u stóp Karkonoszy, na wysokościach 600-700 m n.p.m.

To spokojna, cicha miejscowość wczasowa w sąsiedztwie Karpacza, Śnieżki – najwyższego szczytu Karkonoszy. Pierwsi wczasowicze zaczęli przybywać do Borowic w XIX-tym stuleciu, a turystyka wzmogła się na początku XX w., gdy do miejscowości poprowadzono drogę z Sosnówki i z Przesieki. Przez miejscowość wiedzie kilka szlaków turystycznych: niebieski do sąsiedniego Miłkowa, a także zielony i żółty, którymi można trafić w Karkonosze, a także w drugą stronę do Przesieki, Jagniątkowa czy na Zamek Chojnik.

Kościół Matki Bożej Fatimskiej to najbardziej charakterystyczny budynek miejscowości. W Borowicach jest orczykowy wyciąg narciarski o długości mniej więcej 650 m nieopodal ośrodka Hottur. Funkcjonuje tu jedna trasa zjazdowa długi na 700 metrów i różnicy poziomów mniej więcej 130 metrów. W miejscowości funkcjonują także wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Jeśli poszukujesz większej ilości tras narciarskich i wyciągów, pod ręką jest Karpacz (www.karpacz.com.pl/atrakcje/45/wyciagi_narciarskie).

Borowice oferują bazę noclegową do wypadów w Karkonosze – dość blisko Karpacza, a może być taniej – sprawdź: www.borowice.com.pl/noclegi

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim