Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Jakuszyce

Jakuszyce coroczny bieg piastówJakuszyce, choć oddalone o parę kilometrów od centrum Szklarskiej Poręby, stanowią jej część – jej najwyżej położoną dzielnicę (886 m n.p.m.) – panuje tutaj klimat porównywalny z alpejskim na wysokości mniej więcej 1500 m n.p.m. Przez osadę płynie mała rzeka Kamienna – dopływ Bobru.

W Jakuszycach znajduje się także najwyżej położona w naszym kraju stacja kolejowa. Dawniej było tutaj przejście graniczne Jakuszyce – Harrachov, a dziś do czeskiego Harrachova można dojechać pociągiem, który jeździ na trasie Jelenia Góra – Harrachov, albo samochodem (przez miejscowość przebiega DK nr 3), mając ze sobą tylko dowód osobisty. Jednak to, z czego słyną Jakuszyce, to Polana Jakuszycka i znajdujący się tutaj Ośrodek Narciarstwa Biegowego. Panują tu fenomenalne warunki do uprawiania tego sportu. Śniegu jest dużo i leży długo. Na Jakuszyckiej Polanie mają miejsce zawody międzynarodowe: Puchar Świata w Narciarstwie Biegowym, Bieg Piastów ale także Puchar Polski czy zawody niższej wagi. Na Jakuszyckiej Polanie, od pewnego czasu, rozgrywane są również wyścigi psich zaprzęgów.

Poza narciarstwem biegowym w Jakuszycach energicznie rozwija się turystyka piesza i rowerowa. Jakuszyce leżą przy Przełęczy Szklarskiej – na zachodzie leżą Góry Izerskie, na wschodzie natomiast Karkonosze. Turyści mają tym samym do wyboru dwa duże pasma górskie z dużą ilością szlaków turystycznych. W lecie, w Jakuszycach, organizowany jest Letni Bieg Piastów – półmaraton górski a także Jakuszycka Dziesiątka – bieg na 10 kilometrów.

Jeśli szukasz noclegu w Jakuszycach odwiedź stronę: www.jakuszyce.net.pl/noclegi

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim