Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Chłapowo

chlapowo_plaza_3_widok

Chłapowo to przed laty nadmorska wieś rybacka na Pobrzeżu Kaszubskim, w dzisiejszych czasach prężnie rozwija się w niej turystyka.  Chłapowo jest częścią gminy Władysławowo.

Chłapowo wybudowane jest na stromym wybrzeżu klifowym, a nadbałtycka część Chłapowa stanowi część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Największą atrakcją Chłapowa jest jednak Wąwóz Chłapowski, przez tutejszych Kaszubów nazywany „Rudnik”. Dolina Chłapowska to rezerwat przyrody zajmujący prawie 25 ha. Wycieczka tym pięknym parowem do plaży wzbogaci, każdego turystę o niezapomniane widoki, co bardziej zainteresowani botaniką zobaczą pewnie wyjątkowe rośliny jak dzwonek okrągłolistny, żarnowiec miotlasty czy rokitnik. Parów dopasowany jest do możliwości każdego podróżnika. Wzdłuż jaru wyznaczone są marszruty, cięższe odcinki wyposażone są w mostki, schodki i poręcze, znajdziemy też ciekawie wkomponowane ławki na których można odprężyć się.
Chłapowo to też rozległa, klifowa plaża. Wytyczone są tu 2 piaszczyste kąpieliska, za kąpieliskiem plaża zmienia swój charakter, pojawiają się na niej większe kamyki. Na plaży można zobaczyć także łódki rybackie lokalnych, po dziś dzień łowiących rybaków. Klif, poprzez panujące tu dogodne warunki do startów, to także miejsce, które wybrali sobie paralotniarze. W sezonie można śledzić ich loty niemal codziennie.
Chłapowo to nie tylko kąpielisko, wielbicieli historii zainteresuje z pewnością fakt, iż w Chłapowie wciąż znaleźć można wciąż stojące wiejskie chałupy szachulcowe, okryte strzechą – tak charakterystyczne dla tego regionu, a w środku wsi XIX-wieczną, murowaną kapliczkę z figurą świętego Jana Chrzciciela. W miejscowości tej znaleziono nekropolię z wczesnego okresu żelaza z wykopaliskami w postaci naczyń glinianych, szklanych koralików, ozdób z bursztynu i przedmiotów z brązu.
Obok letniska znajduje się cypel Rozewie dotychczas uważany za najbardziej wysunięte w kierunku północnym miejsce w granicach Polski. Stoi tam też udostępniana do odwiedzania Latarnia Rozewie im. St. Żeromskiego oraz niewielkie Muzeum Polskiego Latarnictwa.
Chłapowo to idealne miejsce dla letników szukających ciszy i kontaktu z przyrodą. Pobliże Trójmiasta, Helu, Jastrzębiej Góry i Władysławowa, czyni z Chłapowa idealną bazę początkową dla odwiedzania Wybrzeża Gdańskiego.
Noclegi w Chłapowie znajdą Państwo tutaj: www.chlapowo.net.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim