Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Dąbki

Dąbki domki

Dąbki to nadbałtycka wieś uzdrowiskowa, atrakcyjnie zlokalizowana po środku Wybrzeża Słowińskiego. Morze Bałtyckie ogranicza Dąbki od północy za to od południa otacza je spore, gdyż o powierzchni około osiemnastu kilometrów kwadratowych jezioro Bukowo.

Takie położenie sprzyja rozkwitowi turystyki, zwłaszcza czynnego odpoczynku – mnogie szlaki piesze i rowerowe inspirują do wypadów, z kolei odpowiednio przygotowany brzeg jeziora kusi amatorów wodnych sportów (na przykład żeglarstwa) i wędkarzy. Liczne wypożyczalnie oferują sprzęt wodniacki, z kolei szkółki – zajęcia kitesurfingu, windsurfingu, żeglarstwa oraz pozostałych dyscyplin. Tuż przy jeziorze działa również marina żeglarska, a w sezonie po jeziorze pływa mały stateczek spacerowy.
Istotnie największą atrakcją tej miejscowości jest pobliże Bałtyku i plaża, która jest szeroka i piaszczysta. Na piaszczystej plaży, gdzieniegdzie w pobliżu wejścia do wody, natknąć się można na piękne, wielokolorowe, niewielkie kamyki, a czasem odłamki jantaru – złota Bałtyku. Niedaleko piaszczystego brzegu, wśród rosnącego na wydmach, sosnowego lasu, ciągnie się dosyć długa, bo aż sześciokilometrowa promenada.
Dąbki, mając na uwadze zdrowy mikroklimat – czyste i morskie powietrze nasycone jodem, mieszające się z aromatem licznych drzew iglastych i okazałych lasów, oraz dużą wilgotność powietrza – osiągnęły w 2007 r. stan prawny uzdrowiska. Toteż, prócz typowych wczasowiczów i entuzjastów wędkarstwa, do Dąbek przez cały rok przybywają kuracjusze. Kuruje się w tym miejscu między innymi różnorodne przypadłości kardiologiczne, reumatyczne, nerwice oraz choroby układu oddechowego.

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim