Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Darłowo

DarłowoDarłowo ujmujące miasto położone niedaleko ujścia rzeczki Wieprzy do Bałtyku, posiadające cenne, okazałe zabytki architektury i bogatą historię. Jednakże Darłowo to nie tylko wspaniałe zabytki, ale zarówno prozdrowotny mikroklimat, 20 kilometrów obszernych plaż oraz czyste środowisko naturalne. Wdzięk Darłowa przyciąga rok rocznie tysiące zwiedzających.

Z powodu lekkiego oddalenia od Bałtyku, noclegi w Darłowie – w płd. jego fragmencie a także w centrum miejscowości – są w większości wypadków tańsze toteż stanowią doskonałą alternatywę dla turystów planujących wakacje w oszczędnej wersji.
Pierwsze notatki o miejscowości pochodzą z 11. wieku, kiedy na miejscu współczesnego Darłowa istniała osada rybacka, której mieszkańcy trudnili się normalnymi dla rejonu zajęciami – rybołówstwem, żeglarstwem lub tkactwem. Prawa miejskie zostały nadane już na początku 14. stulecia co, nasiliło rozwój Darłowa oraz umożliwiło w połowie czternastego w. postawić zamek książęcy.
Obecnie zabytkowy zamek książęcy jest dostępny do zwiedzania i sprawuje rolę muzeum. Nie licząc wystaw stałych, szykowane w tamtym miejscu są nader zajmujące ekspozycje czasowe. Prócz tego na zamku aranżowane są liczne imprezy kulturalne.Z zabytkowych budowli można jeszcze wypunktować kościoły: Mariacki, św. Gertrudy a także św. Jerzego bądź Kamienną Bramę – pozostałość obwarowań miejskich.
Najsłynniejsza dzielnica miasta Darłowo – Darłówko leży nad samym morzem. W Darłówku działa również port przeładunkowy, rybacki oraz turystyczny. Wczasowicze mogą zachwycać się jednostkami pływającymi o długości do siedemdziesięciu pięciu m oraz zanurzeniu do czterech metrów. Przy wschodnim fragmencie nabrzeża cumują statki spacerowe, proponujące urlopowiczom wycieczki po morzu.
Tuż przy wejściu do portu stoi latarnia morska. Teraz wieża latarni ma wysokość dwadzieścia dwa metry. Latarnię zbudowano w dziewiętnastym wieku jej wieża była wtedy dużo niższa i dopiero następne remonty spowodowały, że stała się pełnoprawną latarnią. W dzisiejszych czasach turyści mogą zachwycać się stanem z 1927 r., kiedy to wykonany został ostatni remont budynku.
By kutry, statki, jachty miały szansę wypływać z portu w morze, na rzece postawiono wyjątkowy, rozsuwany most, łączący Darłówko Wschodnie z Zachodnim. Warto go zobaczyć, albowiem jest to pojedyncza taka konstrukcja w kraju.
Więcej informacji o Darłowie na stronie: http://www.darlowo.com.pl

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim