Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Darłówko

Darłówko z lotu ptakaDarłówko – nadmorska część zabytkowego, ślicznego i pamiętającego średniowiecze miasta Darłowa – umiejscowiona jest przy ujściu Wieprzy do Morza Bałtyckiego. Atrakcyjne położenie tuż przy morzu, oddziaływający zdrowotnie z uwagi na wysoką wilgotność oraz zawartość jodu mikroklimat, urok i zabytki Darłowa, mnogość atrakcji także bogata baza noclegowa i gastronomiczna Darłówka powodują, że od dawna przybywają tu na wczasy tłumy turystów z kraju oraz zagranicy.

Wczasowiczów wita tu ładna plaża – a tak naprawdę dwie, dlatego że miejscowa plaża jest podzielona na wschodnią i zachodnią poprzez uchodzącą tu w Bałtyk rzeczkę. Plaża wschodnia jest w niektórych miejscach odgrodzona od morza większymi kamykami, natomiast rozmieszczano na niej boisko do siatkówki oraz atrakcje dla dzieci: trampolinę, zjeżdżalnię itp. Plaża zachodnia bardziej sprzyja plażowaniu – jest w znacznym stopniu obszerniejsza a także piaszczysta, nie ma po tej stronie również kamieni tak charakterystycznych dla wschodniej. Na plaży zachodniej możemy wypożyczyć sprzęt wodny, ewentualnie wykorzystać ofertę morskich atrakcji.
Niedaleko plaży umiejscowione są liczne ośrodki wczasowe, domy wypoczynkowe, domki letniskowe a także inne budynki proponujące noclegi w Darłówku. Zwykle są one nieznacznie droższe od tych, które położone są dalej od brzegu morza, ale nie jest to normą. Zapłata za nocleg jest zależna też od typu obiektu oraz wyposażenia apartamentu, pokoju czy domku.
Do największych ciekawostek Darłówka kwalifikują się latarnia i port. Port ma długość 3 kilometrów i pobudowano go przy rzece Wieprzy, blisko jej ujścia do Morza Bałtyckiego. Port, przede wszystkim rybacki, sprawuje też role przeładunkowe a także turystyczne – cumują tutaj liczne statki wycieczkowe. Jest także celem wielu przechadzek letników.
Przy wejściu do przystani stoi też aktywna latarnia morska – to z cegły budynek z wieżą o wysokości dwudziestu dwóch m. Latarnię wybudowano w XIX w. i w dzisiejszych czasach jest ona przeznaczona do odwiedzania od czerwca do września włącznie.
Ciekawostką miejscowości jest ewidentnie most pobudowany na rzece Wieprzy, łączący obie części Darłówka. To niecodzienny w kraju most rozsuwany.
Wielbicieli militariów a także pojazdów militarnych zainteresuje fakt, iż tu rok rocznie, w ostatnim tygodniu czerwca tworzony jest Międzynarodowy Zlot Pojazdów Wojskowych.
Darłowo to także dużo dobrze zachowanych zabytków. Między nimi są średniowieczne świątynie i kultowa Kamienna Brama.
W centrum Darłowa oraz na jego brzegach przygotowano też różnorodną bazę noclegową. Z racji Przez wzgląd na pewne oddalenie od Morza Bałtyckiego, noclegi w Darłowie – w płd. jego części i w centrum miejscowości – są przeważnie tańsze oraz stanowią idealną opcję dla letników planujących wakacje w wersji ekonomicznej.
Więcej ciekawostek, informacji o atrakcjach w Darłówku i Darłowie znajdziesz na stronie internetowej: http://www.darlowo.com.pl

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim