Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Gdynia

Gdynia

Jedno z miast Trójmiasta – Gdynia to największe miasto w naszym kraju nie będące stolicą województwa – mieszka tutaj niespełna ćwierć miliona mieszkańców. Jest równocześnie najmłodszym z miast w Trójmieście – prawa miejskie Gdynia uzyskała w dwudziestoleciu międzywojennym.

Gdynia, mimo że jej dzieje sięgają XIII wieku, rozpoczęła się tak naprawdę rozwijać dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym. Decydująca była budowa portu wojennego i morskiego – umożliwiającego dostęp do Bałtyku II Rzeczypospolitej – przed rozpoczęciem Drugiej Wojny Światowej mieszkało tu prawie 130 tysięcy mieszkańców.
Gdynia to 2-gi, co do przeładunku, nasz port morski, specjalizujący się przede wszystkim obsługą kontenerów. Zarazem to główny port pasażerski trójmiasta, to stąd odchodzą do Szwecji promy. To również duży port rybacki, a w dzielnicy Oksywie zlokalizowany jest port wojenny – główna baza morska 3 Flotylli Okrętów Marynarki Wojennej. W Gdyni położona jest też największa w Trójmieście przystań żeglarska. Może ona przyjąć aż do trzystu jednostek, o długości do 24 m oraz zanurzeniu aż do 3 metrów. Odbywa się tutaj dużo imprez żeglarskich jak na przykład The Culture Tall Ships Regatta. Zaletą mariny jest to, że usytuowana jest ona bez mała w centrum miasta, w 10 minut żeglarze dotrą na węzłowe ulice miasta.
W Gdyni odbywa się bardzo dużo wydarzeń kulturalnych – z bardzo dobrze znanym, odbywającym się od 1986 roku, festiwalem polskiego filmu – Gdynia Film Festival – filmy konkurują o Złote Lwy – główną nagrodę.
Gdynia to dla dużej ilości mieszkańców Polski – miejsce wypoczynku nad morzem. Gdyński OSiR organizuje tu cztery kąpieliska: Babie Doły, Redłowo, Orłowo oraz Śródmieście. Długość strzeżonych kąpielisk to 100-200 metrów, a na co dzień bezpieczeństwa kąpiących się pilnuje 35 WOPR-owców.
W Gdyni każdy urlopowicz odnajdzie dostosowany dla siebie nocleg nad morzem. Od wygodnych hoteli oraz apartamentów, przez ośrodki wczasowe i pensjonaty, aż po pola namiotowe.

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim