Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Sopot

Sopot

Między Gdynią i Gdańskiem znajduje się miasto-uzdrowisko – Sopot. Historia wypoczynku i leczenia w Sopocie sięga roku 1798 – w owym czasie stanął pierwszy budynek letniskowy, w 1819 r. otwarto pierwsze kąpielisko morskie, a w 1823 roku funkcjonował pierwszy budynek medyczny.

Kolejny rozwój przebiegał na skutek rozbudowy kolei – w 1870 r. miasto uzyskało połączenie kolejowe z Gdańskiem i Koszalinem, a później Berlinem. Pod koniec XIX stulecia uruchomiono tor wyścigów konnych, a w 1920 r. kasyno oraz włączono Sopot w granice Wolnego Miasta Gdańska – w tamtym czasie Sopot był popularnym kurortem nadmorskim.
Współcześnie osobliwy charakter miastu nadają secesyjne kamieniczki i wille, stare drzewostany, ogrody i parki – zieleń to aż 60% terenu Sopotu.
Miasto jest znany też z najdłuższego (ponad pół km) zbudowanego z drewna mola. U jego nasady zimą i jesienią tworzone jest lodowisko Monciak – nazwane tak od nazwy ulicy – Bohaterów Monte Cassino. Kolejnym symbolem miasta jest Opera Leśna – amfiteatr wśród Lasów Oliwskich o widowni mogącej pomieścić 4400 widzów. To tutaj od 1961 roku ma miejsce Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Sopot Festival oraz sporo młodsze TOPtrendy.
Sopot dysponuje plażami o łącznej długości 4,5 kilometra, w większości ogólnodostępnych, ale są również fragmenty otwarte tylko dla gości hoteli. Plaże są naturalnie strzeżone, pełne atrakcji, małych kawiarenek i pubów, wypożyczalni sprzętu plażowego i wodnego. Na końcu molo w Sopocie jest też przystań dla taksówek wodnych i jachtów. W 3 basenach przygotowano miejsce dla powyżej 100 jachtów. 63 dla łodzi – do 10 m i 40 dla jednostek aż do 24 m. Znajduje się tu także siedziba bosmanatu z wyglądu podobny do jachtu, razem z gastronomią i zapleczem. Można stąd udać się w rejs po trasie Sopot – Gdynia oraz Sopot – Westerplatte – Gdańsk. Wielu turystów robi sobie zdjęcia na tle nierzadko oszałamiających jachtów.
Rozważając powyższe atrakcje, warto planując noclegi nad morzem, rozważyć Sopot, jak robi rocznie ponad 2 mln. turystów, albo choćby tylko zobaczyć go będąc już w pobliżu.

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim