Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Rusinowo

Rusinowo - widok z lotu ptakaRusinowo to mała wieś położona ok 13 kilometrów na północ od Darłowa. Chociaż wieś została założona w niewielkiej odległości od morskiego brzegu, to dziś turystyczna jej część do niego się zbliża – z północnej części ul. Letniskowej bądź ulic: Sosnowa, Wczasowa, Bursztynowa do plaży jest ok kilometra.

Plaża w Rusinowie jest dość szeroka (szersza niż w ościennym Jarosławcu) oraz piaszczysta, a co dla wielu wczasowiczów kluczowe – nawet w sezonie wakacyjnym nie ma na niej tłumów. Na plażę można podjechać samochodem, można go zaparkować w pobliżu plaży, na placu po byłym drogowym odcinku lotniskowym.

Rusinowo to nie historyczne Darłowo i nie odnajdziemy tu wielu zabytków mimo to warto odwiedzić tutejszy kościół. Pierwsza świątynia istniała już w XV-tym wieku, ale została rozebrana, i w 1873 roku postawiono (na jej miejscu) ceglany, jednonawowy kościół na planie prostokąta. Od strony zachodniej, częściowo wtopiona w elewację, stoi pięciokondygnacyjna wieża o wysokości 42 m, zwieńczona ośmiobocznym hełmem w kształcie ostrosłupa, krytym łupkiem. Na kościelnym chórze ulokowano organy wykonane w 1874 roku.

Rusinowo to klasyczne, małe letnisko – ożywa latem. Jeżeli szukasz noclegu w Rusinowie do dyspozycji masz głównie: kwatery i pokoje, gospodarstwa agroturystyczne oraz domki w Rusinowie. Rusinowo to cisza i spokój – kiedy jednak zatęsknimy za dźwięcznym letniskiem w każdej chwili możemy wybrać się do pobliskiego Jarosławca czy Darłowa.

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim