Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Łeba

Łeba hotelJeżeli rozpatrujemy słynne kurorty nadmorskie, na pewno w tym gronie wystąpi Łeba. Kurort zlokalizowany jest między dwoma jeziorami mniejszym na wschodzie – Sarbsko i większym na zachodzie – Łabsko, a brzegiem Morza Bałtyckiego. W ostatnim czasie, w 2007 r., niespełna czterotysięczna miejscowość fetowała sześćset pięćdziesiątą rocznicę nadania statutu miasta, Łeba jest również siedzibą gminy.

Na zachód od miejscowości rozpościera się Słowiński Park Narodowy ze popularnymi ruchomymi wydmami, jeziorem Łabsko a także Gardno. W kierunku wschodnim od miejscowości podobnie chroni się przyrodę – w 1976 roku został zorganizowany Rezerwat Mierzeja Sarbska z porośniętymi lasem wydmami.
W grodzie z faktycznie długą historią bez trudu spotkamy zabytki – np świątynię z siedemnastego wieku zwieńczony szkieletową wieżą z XVIII-tego stulecia. Na zachodnim brzegu Łeby zobaczyć można szczątki murów wcześniejszego, gotyckiego kościoła p.w. św. Mikołaja z czternastego stulecia.
Ale zabytki to nie główna przyczyna wizyty tysięcy wczasowiczów każdego roku. Jest nią Bałtyk i piaszczysty brzeg z wieloma atrakcjami. Łeba ma więcej niż dziesięć kilometrów rozległych, o jasnożółtym, sypkim piasku plaż. W sezonie zorganizowane są tu dwa rozległe pilnowane kąpieliska, a rozciągłość plaż sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie – tłumne, wielobarwne części, jak i prawie opuszczone, dzikie plaże.
Łeba to również miejsce aktywnego wypoczynku. Warto tutaj udać się na przechadzkę jednym z wyznaczonych tras: północnej, spacerowej bądź południowej – wiodą one przez malownicze obszary, zwłaszcza do Słowińskiego Parku bądź dookoła okolicznych jezior. Miejsce to cenią też windsurferzy – odbywają się tutaj mistrzostwa, a na płytkim jeziorze Sarbsko działa szkółka windsurfingowa łącznie z wypożyczalnią sprzętu wodnego. Są w tej okolicy również trasy dla kajakarzy o różnym stopniu trudności, a każdych urlopowiczów zapraszają statki oferujące rejsy po jez. Łabsko i Bałtyku.
Łeba to naturalnie ludny kurort, ze wszystkimi tego skutkami. Odszukamy tutaj bez liku wszelkich punktów gastronomicznych, restauracji, kawiarni, ogromną liczbę punktów pamiątkarskich oraz różnorodną bazę turystyczną. Hotele, ośrodki wypoczynkowe, domy wczasowe, kwatery i pokoje w Łebie i domki nad morzem. Jest w tym miejscu wszystko o czym turyści zaledwie pomyślą.
Po więcej informacji dotyczących Łeby zapraszamy na stronę: http://www.leba.info.pl

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim