Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Rowy

RowyRowy to najbardziej rozpoznawalna miejscowość letniskowa gminy Ustka. Typowy morski kurort – rozszczebiotany latem, a poza sezonem zamieszkały przez mniej niż pięćset mieszkańców. Położona jest na mierzei jeziora Gardno, przy ujściu rzeki Łupawa. Tutaj znajduje się nieduży port.
Miejscowa plaża to najważniejsza atrakcja Rowów przyciągająca rzesze wczasowiczów każdego roku. Czysta, szeroka, rozdzielona przez rzekę Łupawa na część wschodnią i zachodnią z 2 zorganizowanymi i strzeżonymi kąpieliskami.

Kąpielisko zachodnie jest większe (400 metrów), jednakże węższe, na początku piaszczyste, im dalej na zachód tym częściej pojawiają się kamienie, prowadzą na nie cztery zejścia. Następne, mniejsze kąpielisko Rowy Wschód długie na 200 m, trochę szersze i o jednym zejściu z miejscowości. Bardziej na wschód, w granicach Słowińskiego Parku Narodowego leży plaża naturystów.
Następną ciekawostką miejscowości Rowy jest sąsiedztwo Słowińskiego Parku Narodowego z jego sławnymi, nie tylko u nas w kraju, ruchomymi wydmami. Pobliże parku powoduje, iż w Rowach znajdziemy wiele tras zarówno rowerowych jak i pieszych. Na Łupawie i jeziorze Gardno można cieszyć się kajakarstwem – corocznie kończy się tu 100 km spław kajakowy Łupawą.
Odwiedzając Rowy można zobaczyć neoromański pochodzący z dziewiętnastego stulecia, zbudowany z polodowcowych, granitowych głazów kościół z dzwonnicą. Kiedyś, na wzgórzu cmentarnym, liczne były groby obcokrajowców: Francuzów, Hiszpanów, Holendrów, Niemców – dowodzące bogatej, żeglarskiej historii miejscowości. Niestety nie uchowały się one po dziś dzień. W Rowach można spotkać dodatkowo rybackie domy szachulcowe z XIX wieku.
Rowy to znaczący ośrodek urlopowy, z bogatą bazą gastronomiczną, sklepikami pamiątkarskimi, wieloma pensjonatami, ośrodkami wczasowymi, domami gościnnymi oferującymi apartamenty, pokoje i kwatery w Rowach.
Więcej ciekawych informacji o miejscowości Rowy znajdziesz na stronie: http://www.e-rowy.pl

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim