Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Ostrowo

Ostrowo

Pomiędzy Karwią na zachodzie oraz Jastrzębią Górą na wschodzie leży licząca mniej więcej 500 mieszkających na stałe mieszkańców wieś Ostrowo.
Sąsiedztwo położonego na małym wzniesieniu Ostrowa (Kępa Ostrowska), było niegdyś niejednokrotnie zalewane i tereny na wzniesieniu stanowiły wyspę – stąd też nazwa wioski (ostrów – wyspa).

Chociaż do plaży jest mniej więcej 1 km, to stworzone są tutaj dwa strzeżone nadmorskie kąpieliska. Sama plaża jest wyjątkowo szeroka, piaszczysta, wolna od kamieni. Dodatkowego czaru dodaje jej wpływająca Czarna Woda – okoliczna rzeczka.

Ostrowo to oaza spokoju, niedaleko znacznych ośrodków turystycznych – Władysławowo (około 10 km), Jastrzębia Góra (około 4 km). Stąd niedaleko także do obfitującego w atrakcje Trójmiasta czy na Mierzeję Helską.

Miejsce to spodoba się miłośnikom przyrody. Zlokalizowano tu rezerwat przyrody „Bielawskie Błota” – swoją nazwę zawdzięczają białemu puchowi wełnianek, masowo kwitnących tutaj rok rocznie w maju. Tutaj zatrzymuje się wiele gatunków ptaków w ciągu swych wędrówek – np żurawie. Zorganizowane są tutaj też dwa rezerwaty: Moroszka Bielawskiego Błota i „Woskownicy Bielawskiego Błota”. W lesie odnajdziemy wieżę widokową.
W miejscowości Ostrowo pielęgnuje się też kaszubskie tradycje, nazwy barów, pensjonatów noszą kaszubskie nazwy, w noc świętojańską palą się sobótkowe ognie, a w okresie Bożego Narodzenia – Godów – chodzą grupy kolorowych kaszubskich przebierańców.

W sezonie wczasowym przebywa tu ok 2 tysięcy turystów. Na ich potrzeby działa tu mnóstwo smażalni, barów i budek z hamburgerami, kebabem. Ostrowo domki to znacząca pozycja w ofercie noclegowej miejscowości. Poza domkami noclegi w Ostrowie to: pensjonaty, ośrodki wczasowe, domy wypoczynkowe proponujące pokoje i kwatery w Ostrowie.

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim