Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Ustka

Ustka

Ustka – letnisko, uzdrowisko, portowe miasto, a ponadto siedziba gminy – znajduje się u ujścia rzeki Słupia. Kilka stuleci temu Ustka była osadą rybacką, do dziś zachowały się szachulcowe domy rybackie a także system zabudowy średniowiecznej wioski.
Portowy styl starej Ustki wciąż odszukać można patrząc na budynek Urzędu Celnego z przełomu XIX/XX wieku, budynek z cegły przy ul. Zaruskiego – jeden z najdawniejszych spichlerzy, Czerwoną Szopę – dawną bazę ratowników morskich a także spirytusownię.

Bezspornie jednak, największą ciekawostką portu w Ustce są mola – wschodnie i zachodnie – które teraźniejszy kształt uzyskały na przełomie XIX i XX stulecia. Dziś do portu przybywają jachty, statki pasażerskie, co więcej okręty wojenne RP – dlatego że w Lędowie nieopodal Ustki umiejscowione jest Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. W porcie odnajdziemy też wiele smażalni i tawern.
W Ustce jest również latarnia morska – budynek z cegły z końca dziewiętnastego stulecia, przy nasadzie wschodniego falochronu. Wieża latarni ma przekrój ośmiokątny, a jej wysokość to więcej niż 21 metrów. Białe światło, wysyłane z latarni morskiej jest widoczne na odległość nieomalże 30 kilometrów. W sezonie latarnia morska udostępniana jest turystom do zwiedzania.
Kąpielisko Ustka, na skutek ujścia rzeczki Słupia odseparowane jest na zachodnie i wschodnie. Główne kąpielisko umiejscowione jest na plaży wschodniej. Kąpielisko strzeżone jest przez ratowników WOPR na długości pięćset metrów. Plaża zachodnia posiada jeden posterunek ratowników ok. 100 m między molami.
W dodatku na długości plaż ciągnie się nadmorska promenada – ulubione miejsce spacerowe wczasowiczów i kuracjuszy. W miejscowości znajdziemy również wiele pomników, a najświeższym spośród nich jest, oddająca hołd aktorce kabaretowej i komediowej, Ławeczka Kwiatkowskiej odsłonięta 25 lipca 2012 r.
Tutejsza ogromna baza noclegowa, oferuje noclegi w Ustce dobrane do potrzeb nawet najwybredniejszych wczasowiczów (apartamenty, ośrodki wczasowe, domy gościnne, domki nad morzem). Co więcej, dla ułatwienia komunikacji od 2003 r. Ustkę i Słupsk łączy porozumienie zwane Dwumiastem między innymi o wspólnej komunikacji kolejowej i autobusowej.
Pod internetowym adresem: http://www.ustka.info.pl/noclegi/wszystkie znajdziesz różnorodną ofertę noclegów w Ustce, znajdziesz tam też wiele ciekawych informacji o mieście i okolicy.

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim