Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Wicie

WicieWicie – to w istocie niewielka wieś wypoczynkowa na polskim wybrzeżu, położona na środku wybrzeża. Według danych statystycznych w miejscowości na stałe zamieszkuje poniżej 100 mieszkańców.

Wicie leżą co oczywiste nad morzem, ale dodatkowo na południu miejscowości położone jest jezioro Kopań. Na jeziorze dozwolone jest wędkowanie, można, uprawiać sporty wodne – żeglarstwo, różne odmiany posiadające w nazwie surfing bądź pływać kajakiem. Okolica jeziora to także dobre miejsce do spacerów oraz eskapad rowerowych. Tym samym, dla turystów lubiących aktywny wypoczynek, a równocześnie ceniących sobie ciszę i spokój, Wicie to znakomite położenie na wakacje czy urlop. Obszar wioski Wicie i otoczenia stanowi fragment Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – chronionego obszaru.

Brzeg morski w Wiciu jest w większości piaszczysty, czasem z drobnymi kamykami, co więcej jest on dość zaciszny. Od wioski oddziela ją pasmo wydm porośnięte typową wydmową roślinnością – lasem z przewagą sosny, znajdziemy też sosnę czarną i mikołajka nadmorskiego.

Choć wioska jest niewielka i nie ma w niej wielu barów, sklepów, stoisk z lodami i hamburgerami oraz wielu nadmorskich atrakcji, to nie brak ich w pobliskich: Darłowie, Darłówku (około 10 km) i Jarosławcu (ok 6 km). Wicie domki letniskowe to znacząca pozycja w ofercie noclegowej tej miejscowości. Poza domkami w Wiciu znajdziemy pokoje gościnne, kwatery prywatne, a dla ceniących sobie wygodę przybywa propozycji oferujących apartamenty w Wiciu.

Na stronie www.wicie.pl przeczytasz więcej ciekawych informacji o miejscowości i możesz zapoznać się z bazą noclegową w Wiciu.

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim