Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Puck

PuckNad zat. Pucką, między Gdynią a Władysławowem położone jest ok 11-to tysięczne miasteczko powiatowe – Puck. Historia Pucka sięga XII stulecia, a już w I-szej poł. stulecia XIII-tego otrzymał prawa miejskie. Puckiem przez te wszystkie lata władali Książęta Pomorscy, Krzyżacy, ba nawet król Szwecji oraz naturalnie Polacy i Prusacy.

Nie dziwi więc iż, w mieście spotkamy wiele zabytków: barokowy, szachulcowy szpitalik dla ubogich – w tej chwili Muzeum Ziemi Puckiej – kościół św. Piotra i Pawła z XIII wieku (kościół ten jest celem tradycyjnej pielgrzymki rybaków łodziami z Kuźnicy), dawne, pochodzące z XVIII i XIX wieku kamienice miejskie z XIX-wiecznym ratuszem miejskim. Oprócz tego, w miejscowości natknąć się można na specyficzne dla tego obszaru domy szachulcowe.
Puck to niewątpliwie cel wyjazdów wakacyjnych tysięcy naszych rodaków. Przyciąga ich dogodne położenie Pucka, piaszczyste plaże ze zabezpieczanymi przez ratowników kąpieliskami, molem spacerowym, malowniczym portem rybackim i mariną. Mając na uwadze położenie nad zat. Pucką – najdogodniejszym w Polsce położeniem do uprawiania kitesurfingu i windsurfingu – miejscowe plaże obfitują w barwne żagle i latawce. Można w tej okolicy również zachwycać się okazałymi jachtami pływającymi po zatoce, a również wybrać się stąd na wycieczkę po niej. Naturalnie w Pucku i okolicy wyznaczonych jest niemało tras do turystyki rowerowej i pieszej.
Turyści rozważający noclegi nad morzem oraz decydujący się na Puck nie będą zawiedzeni. Oczekuje na nich bogata baza gastronomiczna: restauracje, lodziarnie, kawiarnie, smażalnie, bary i kioski z kebabem, hamburgerami i lodami. Równie rozmaita jest baza noclegowa. Wytworne apartamenty, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe, domy gościnne jak i tanie kwatery prywatne – całość tworzy noclegi w Pucku.

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim