Jastrzębia Góra noclegi, informacje, wczasy w Jastrzębiej Górze. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry.

Kuźnica

Kuźnica

Jeszcze w 1663 r. obszar teraźniejszej Kuźnicy stanowił wyspę, w tamtym czasie Mierzeja Helska stanowiła łańcuch wysepek, jakie z biegiem lat połączyły się, tworząc mierzeję, kształtem przypominająca kosę.

Warto, wybierając miejsce na wczasy nad morzem (po ofertę zapraszamy tutaj -> www.wczasy.net.pl/morze) warto zastanowić się nad Kuźnicą – nieopodal plaży, niezbyt tłumnie – to zalety Kuźnicy.
Kuźnica, kiedyś najbardziej zasiedlona osada mierzei, dzisiaj stanowi dzielnicę Jastarni. Jest to również wzięta miejscowość wczasowa, turyści zaczęli w to miejsce zjeżdżać wraz z zbudowaniem linii kolejowej łączącej Hel z Władysławowem w 1922 r. To w tej okolicy linia kolejowa biegnie najbliżej brzegu morskiego. I trudno się dziwić, Mierzeja Helska w otoczeniu Kuźnicy jest najwęższa – ma niespełna 200 m szerokości.
Kuźnica to także duży ośrodek rybacki. Lokalna ludność parała się rybołówstwem od stuleci. I do dziś, pomimo mocno rozwijającej się turystyki w miejscowości kultywowane są tradycje rybackie. Ocalał również zwyczaj czerwcowej, pielgrzymki łodziami do kościoła pod wezwaniem Św. Pawła i Piotra w Pucku.
Od strony Zatoki Puckiej znajduje się port rybacki, strzeżony przez dwa falochrony, z basenem o powierzchni 3,5 ha. Rozbudowano nabrzeże, pobudowano budynek bosmanatu. W tej okolicy bez trudu można kupić świeżą rybkę, skorzystać z propozycji licznych smażalni i wędzarni.
Miejscowa plaża znajduje się od strony otwartego Bałtyku, jest szeroka, o drobnym piasku, a na plażę z letniska prowadzą 2 wejścia. Aby dojść do plaży trzeba pokonać tory kolejowe. Na plaży natomiast, można spotkać barwne łodzie rybackie. Nadzwyczaj płytkie wody Zat. Puckiej stwarzają wspaniałe warunki do ćwiczenia windsurfingu. Ciekawostką aranżowaną w tej miejscowości jest „Marsz Śledzia”. To impreza popularyzująca turystykę nad zat. Pucką, bezpieczny odpoczynek nad Morzem Bałtyckim i ochronę przyrody. Marsz organizowany jest mielizną zwaną Rybitwią Mielizną między Kuźnicą i Rewą. Następny „Marsz Śledzia” przejdzie pod koniec sierpnia – zapisy potrwają aż do końca maja. Ponadto, przez Kuźnicę przebiega trasa rowerowa.
Kuźnicką bazę turystyczną stanowią przede wszystkim pensjonaty i domy wypoczynkowe oferujące pokoje i kwatery w Kuźnicy. Funkcjonują w tej okolicy też campingi. Pod adresem internetowym: http://www.kuznica.info.pl/noclegi/wszystkie znajdziesz bogata ofertę noclegów w Kuźnicy.

Polecamy
Partner serwisu www.ostrowo.pl

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem bałtyckim